Online obchodování

Co to je internetová obchodní platforma?

Internetová obchodní platforma je počítačový systém, který lze použít k zadávání příkazů k nákupu nebo prodeji finančních produktů, jako jsou akcie, dluhopisy, měny, komodity a deriváty, s finančními zprostředkovateli, jako jsou brokery, marketmakery nebo burzy cenných papírů prostřednictvím internetové sítě. Tyto platformy umožňují uživatelům používat elektronický obchod odkudkoli, na rozdíl od tradičního obchodování a obchodování přes mobil.

Před příchodem elektronického obchodování se v USA po staletí obchodovalo mezi lidmi na fyzických burzách. V roce 1971 byl Nasdaqem vytvořen Národní asociací obchodníků s cennými papíry a fungoval zcela elektronicky v počítačové síti.

obchodování

Obchodní platforma je potřebná pro následující účely:

  • Příjem informací. Na platformě je v aktuálním okamžiku online cena aktiva. Cenové nabídky vysílá broker, který je přijímá od jejich partnerů a burzy, totiž poskytovatelů likvidity.
  • Analýza trhu. Platforma disponuje základními technickými a fundamentálními analytickými nástroji pro posouzení stavu trhu v současné době a v předchozích obdobích.
  • Správa obchodu. Otevírání a uzavírání objednávek, částečné uzavírání objednávek, zadávání určitých objednávek.
  • Správa účtu. Otevření libovolného počtu demo a reálných účtů, přepínání mezi nimi během obchodování a analýzy.
  • Testování strategie. Funkčnost některých platforem umožňuje kontrolovat účinnost manuálních a algoritmických strategií na historii nabídek.

Veškeré materiály umístěné na internetových stránkách slouží pouze pro informační účely a při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením odpovídajícího úsilí.

Investice do investičních nástrojů jsou rizikové a mohou být za nepříznivých okolností ztrátové. Hodnota investice může růst i klesat.

Napsat komentář