Akcie k investování

Do jakých akcií investovat v roce 2022 a jaké jsou sektory budoucnosti?

Rádi byste investovali své peníze do akcií, ale nemáte jasno do kterých? Každý obchodník, který investuje na akciovém trhu, touží vědět, které akcie by měl nakoupit, aby získal co největší zisk.

Kromě populárních akcií od Apple, Amazon, Facebook a Google, které zůstávají i v roce 2022 bezpečnou investicí, existuje celá řada jiných společností, do kterých se vyplatí investovat. V následujícím článku de dočtete o jedné z nich a dozvíte se, jaké jsou sektory budoucnosti.

investovat své peníze

Pokud bychom se měli vrátit v čase o 10 let zpátky a rozhodnout se, do jakých akcií vložit své peníze, pravděpodobně by nás nenapadl v té době začínající americký Netflix, který prodělal velmi těžké začátky a mnoho lidi v něm nevidělo žádný potenciál. „Červené Nko“ však dokázalo udržet krok se společností, která je stále více vázaná k internetu a sociálním sítím.

Netflix je světovým lídrem v oblasti video služeb a jeho akcie představují žhavý trend v letošním roce. Během pandemie covid-19 počet předplatitelů Netflixu značně stoupl. Kvůli vládním omezením nezůstala lidem žádná jiná možnost než sledovat filmy a seriály z domova. Pokud se rozhodnete nakoupit akcie Netflixu, budete investovat do společnost s rostoucími příjmy a rozšiřujícími se ziskovými maržemi. Investoři, kteří mají zájem přidat akcie Netflix do svého portfolia, mohou mít z tohoto rozhodnutí dobrý pocit.

Chcete-li správně diverzifikovat své investiční portfolio, musíte investovat do akcií z různých sektorů. Odvětví, do kterého může být právě teď výhodné investovat, jsou například informační technologie. Jedná se o velmi stabilní a neustále rostoucí sektor, který nabízí zajímavé investiční příležitosti. Některé investory může odradit vysoká cena technologických akcií, neboť přechod k homeofficu a cloudovým službám zhodnotil tuto infrastrukturu. Tento trend bude pravděpodobně pokračovat.

investovat

Další potenciálně výhodnou investicí na burze je sektor zdravotnictví. Zdravotnictví představuje dobrou investiční volbou vzhledem k dlouhodobým demografickým trendům. Rostoucí průměrná délka života na celém světě by měla být přínosem pro farmaceutické společnosti a výrobce zdravotnických prostředků. Tento sektor lze navíc označit za defenzivní, protože dokázal ustát mnoho ekonomických krizí, a přitom stále vydělávat. Poptávka po zdravotnických službách je konstantní, bez ohledu na ekonomickou situaci země nebo světa.

Mějte prosím na paměti, že se nejedná o investiční doporučení. Každý investor by si měl vytvořit své portfolio na základně vlastní investiční strategie.

Napsat komentář