Investiční plán

Inflace – měli byste změnit svůj investiční plán?

Jedním z největších problémů pro investory v roce 2022 je inflace. Inflace roste a mnoho lidí se obává jejího vlivu na své finance, finance jejich země, globální finance a také na politické klima.

Federální rezervní systém uvedl, že si je vědom současného inflačního prostředí, a ujistil občany, že plánuje přijmout opatření ke zpomalení tempa inflace.

investoři

Jako dlouhodobého investora vás možná zajímá, co to pro vás znamená. Možná vás zajímá, zdali byste měli upravit svůj investiční plán na rok 2022, nebo ne. Pokud jste však své investiční portfolio diverzifikovali a pracujete s takovou mírou rizika, která vám vyhovuje, nemusíte se zbytečně znepokojovat

Vysoká inflace

Vzhledem k nesčetným titulkům v novinách, které straší růstem cen a vysokou mírou inflace, která vstoupí v platnost, je snadné si dělat starosti a začít se chytat způsobů, jak kompenzovat dopady inflace na vaše investice, je to však něco, o co opravdu musíte starat?

Inflace neustále roste a klesá, a pokud máte portfolio s investicemi do všeho možného od kryptoměn po komodity, možná není třeba dělat vůbec nic, zejména pokud jste v těchto investicích dlouhodobě.

Všichni investoři by teď samozřejmě měli trhy pečlivě sledovat, ale pokud to nevypadá, že by se vaše akcie měly v dohledné době propadnout, zůstaňte v klidu a možná zjistíte, že jste se vůbec neměli čeho bát.

Napsat komentář