Rady pro začínající krypto investory: Kolik byste měli investovat do kryptoměn?

Přemýšlíte nad obchodováním s kryptoměnami? Láká vás perspektiva zisku u osvědčeného Bitcoinu či Etherea nebo jiné slibné kryptoměny jako je Chainlink, Monero, Dash, Stellar, Neo ci Cardano? Dříve než začnete investovat do kryptoměn, je důležité mít přehled o dostupných digitálních měnách a jejich potenciálech, zvolit si správnou obchodní platformu a stanovit si svou investiční strategii.

Mnoho nováčků, kteří se pouštějí do inwestowanie w bitcoin, netuší, s jakou částkou by měli začít investovat. Váhat je zcela na místě, protože odpověď na tuto otazku závisí na několika faktorech, které byste při vašem rozhodování měli brát v úvahu. Neexistuje tedy žádná standardní odpověď, která by vyhovovala všem.

Přirozeně byste měli investovat pouze část svých úspor a jen tolik, kolik jste ochotni ztratit. Vložená částka by se měla lišit také v návaznosti na vaše zkušenosti a znalosti v oblasti krypto investování. Abychom vám pomohli se lépe rozhodnout, připravili jsme pro vás následující přehled čtyř standardních investorských profilu.

  1. Úplný začátečník

Pokud jste úplný nováček, neměli byste do krypto měn investovat více než 5–10 % svých úspor. V této fázi je důležité si zachovat střídmost. Jelikož zatím neznáte ceny kryptowalut prostředí, mohli byste se dopustit velkých chyb a přijít o vaše peníze. Ujistěte se proto, že hned od začátku co nejvíce omezíte množství rizik.

  1. Falešný začátečník

Falešný začátečník je takový investor, který se o kryptoměny již nějakou dobu zajímá, ale stále nemá dostatečné zkušenosti s obchodováním. Pokud si nejste jisti, váš vklad by se měl pohybovat mezi 10–20 % vašich úspor.

  1. Středně pokročilý investor

Pokud jste si již dostatečně osvojili základy investorské praxe a dokážete samostatně analyzovat trh, můžete do virtuální měny investovat 20 až 25 % svých úspor.

  1. Pokročilý investor

I když už znáte krypto prostředí jako své boty a krypto trhy pro vás již neskrývají žádná tajemství, nedoporučuje se překračovat 50 % vašich úspor. Je moudřejší si pokaždé něco ponechat, neboť riziko u kryptoměn zdaleka není nulové.

Napsat komentář